Thaise curry met bloemkool, broccoli, sperziebonen en pittige tofublokjes

Thaise curry met bloemkool, broccoli, sperziebonen en pittige tofublokjes

Snel en heerlijk (vegan)

Portie

  • 3 personen

Bereidingstijd

  • 20 min.

Ingrediënten

  • 200 g zilvervliesrijst
  • 2 el olijfolie
  • 140 g tofu roerbakblokjes pittig gekruid (AH)
  • 1 ui
  • 175 g broccoli
  • 175 g bloemkool
  • 200 g sperziebonen
  • pakje Thaise groene curry (Fair Trade)
  • 400 ml kokosmelk light 6%
  • Evt. een beetje sambal
  • Evt. handje geroosterde cashewnoten

Voedingswaarden

Met een pakje currypasta maak je in een handomdraai een heerlijk geurende Thaise curry. Als je bevroren sperziebonen uit het vriesvak van de supermarkt gebruikt, bespaar je jezelf ook nog eens minuten doppen. Razendsnel zit jij aan tafel voor een voedzame tropische maaltijd. De voedingswaarde zijn per persoon en exclusief de geroosterde cashewnoten. 


Bereid de rijst zoals de aanwijzing op de verpakking. Snipper de uien. Snijd kleine roosjes van de broccoli en de bloemkool. Snijd de sperziebonen schoon en door de helft.

Verhit 1 el olie in een pan en bak de tofu op hoog vuur. Schep dan de tofu uit de pan en leg even op een bord. Doe nog een el olie in de pan en fruit de ui. Roerbak vervolgens de bloemkool, broccoli en sperziebonen een aantal minuten mee.

Voeg de currypasta en het blik kokosmelk aan de pan toe. Breng het aan de kook, roer goed door. Laat het ongeveer 6-10 minuten koken zodat de groenten lekker beetgaar zijn. Voeg op het laatst de tofu weer toe, eventueel wat peper of sambal en serveer.

Je kunt eventueel nog geroosterde cashewnoten toevoegen!


Meer recepten met tag

snel Thais vegan vegetarisch

Bekijk ook...

Vegan eiersalade van TRAI VEGAN
Vegan eiersalade van TRAI VEGAN

Deze vegan eiersalade is de bom. Alleen met plantjes!

vegan
Sinaasappel kurkuma smoothie met gember en zwarte peper
Sinaasappel kurkuma smoothie met gember en zwarte peper

Deze smoothies is niet voor beginners. De gember en kurkuma maken dit een spannend drankje!

vegan
Mexicaanse salade met mango-limoendressing
Mexicaanse salade met mango-limoendressing

Heerlijke salade met zwarte bonen, mango, paprika en een frisse dressing van mango en limoen.

vegan
Hallo, leuk dat je er bent!

Mijn naam is Priscilla Weterings en als erkend diëtist geef ik jou graag voedingsadvies. Voor een gezondere leefstijl of bij ziekte en/of klachten. Mijn specialismen zijn plantaardige voeding en emotie-eten.