'Kaassaus' van bloemkool, mosterd, miso en gistvlokken

'Kaassaus' van bloemkool, mosterd, miso en gistvlokken

Met dit recept heb je meteen een 0,5 liter. Dan kun je even vooruit!

Portie

  • 10 porties van 50 ml

Bereidingstijd

  • 30 min.

Benodigdheden

  • blender

Ingrediënten

  • 20 g gistvlokken
  • 120 ml sojamelk
  • 550 g bloemkool gekookt
  • 1 rode paprika
  • 1 el grove mosterd
  • 4 tl citroensap
  • ¼ tl zout
  • 2 tl miso pasta
  • ½ tl kurkuma

Voedingswaarden

Met bloemkool kun je goed een 'kaasachtige' saus maken. Deze gebruiken we regelmatig voor over de broccoli of we scheppen hem door de pasta. Makkelijk te maken, kost wel wat tijd. Maar dan heb je ook direct een halve liter. En stel dat je 50 ml (5 el) per keer wilt gebruiken, dan ben je slechts 30 calorieën verder. The Magic of Plants! 
Deze kaassaus is ook super laag in vet! En natuurlijk superveel vitamientjes en mineralen! Voedingswaarde per 50 ml. Je kunt wat je niet direct gebruikt invriezen!

undefined

1.     Verwarm de hete lucht oven voor op 200 graden Celsius.  

2.     Verwijder de zaadlijsten van de paprika. En bak de paprika 20-25 minuten in de oven op een bakplaat in het midden van de oven.

3.     Kook de bloemkool zo’n 20 minuten.

4.     Doe alle ingrediënten, dus ook de gekookte bloemkool en gegrilde paprika in een blenderkan. Blend tot een glad geheel.  

5.     En klaar! Eventueel kun je het nog even licht verwarmen in een pannetje, en roeren, zodat de luchtbelletjes verdwijnen. Serveer over groenten of over de pasta. Ook lekker met wat nacho chips!

undefined

Meer recepten met tag

vegan

Bekijk ook...

Vegan eiersalade van TRAI VEGAN
Vegan eiersalade van TRAI VEGAN

Deze vegan eiersalade is de bom. Alleen met plantjes!

vegan
Sinaasappel kurkuma smoothie met gember en zwarte peper
Sinaasappel kurkuma smoothie met gember en zwarte peper

Deze smoothies is niet voor beginners. De gember en kurkuma maken dit een spannend drankje!

vegan
Mexicaanse salade met mango-limoendressing
Mexicaanse salade met mango-limoendressing

Heerlijke salade met zwarte bonen, mango, paprika en een frisse dressing van mango en limoen.

vegan
Hallo, leuk dat je er bent!

Mijn naam is Priscilla Weterings en als erkend diëtist geef ik jou graag voedingsadvies. Voor een gezondere leefstijl of bij ziekte en/of klachten. Mijn specialismen zijn plantaardige voeding en emotie-eten.