Calciumrijke groene smoothie met boerenkool en chiazaad

  • Portie
  • 2 porties
  • Tijd
  • Benodigdheden

Ingrediënten

  • 175 g bevroren boerenkool
  • 100 g bevroren banaan in plakjes
  • 240 ml sojamelk verrijkt
  • 1 el amandelboter of een andere notenpasta
  • Snufje kaneel
  • 1 el chiazaad

Voedingswaarden

Met verrijkte sojamelk is dit een uitstekende bron van o.a. eiwit en calcium, ideaal voor kinderen. Met een klein glas heb je als volwassene ongeveer een derde van je ADH aan calcium binnen! De voedingswaarden zijn berekend per portie. Het recept is voor in totaal 2 porties (2 kleine glazen). Wil je op je gewicht letten en niet aankomen? Laat dan de notenboter weg. 
Eventueel kun je ook spinazie gebruiken als je dat lekkerder vindt! 

undefined

Doe alle ingrediënten in de blender en blend tot de juiste consistentie. Wanneer het te dik is voeg nog wat sojamelk of water toe.

Bekijk ook...

Bananenbrood met chocolade en chia

Bananenbrood met chocolade en chia

Gezoet met bananen en dadels, een heerlijk tussendoortje.

Havermoutpannenkoekjes  met mango en kokosrasp

Havermoutpannenkoekjes met mango en kokosrasp

Met lijnzaad, mango en kokosrasp. Zonder ei!

Overnight oats met sojayoghurt frambozen & blauwe bessen

Overnight oats met sojayoghurt frambozen & blauwe bessen

Fris en fruitig de dag starten met dit heerlijke ontbijtje!

Hallo, leuk dat je er bent!

Mijn naam is Priscilla Weterings en als erkend diëtist geef ik jou graag voedingsadvies. Voor een gezondere leefstijl of bij ziekte en/of klachten. Mijn specialismen zijn plantaardige voeding en emotie-eten.

Het is mogelijk om vrijblijvend een eerste afspraak te maken!

Je vindt mijn praktijk in het Westland bij logopedie praktijk Peter Helderop bij Basisschool de Zeester in Monster. Online consulten ook mogelijk. Vergoed door zorgverzekeraars.

Diëtistenpraktijk Silla wordt vergoed door: